вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Интензивни врнежи од снег на Попова Шапка и Маврово

mavrovo

Последни вести

На планините низ Македонија во моментов вее интензивно снег.

На Попова Шапка од утрово вее снег со зголемен интензитет. Интензивни врнежи на снег има и во Маврово.

Врнежи со послаб интензитет иима на планинските превои. Снег вее и на Стража, Буково и Плетвар.

 

 

Најчитани вести