сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Интензивно се гради канализациска мрежа во Волково

kanalizacija-volkovo500

Последни вести

Деновиве интензивно се работи на поврзување на канализациона мрежа од патот Волково- Орман кон улицата 95 во Волково.

Се очекува да се завршат и преостанатите педесет метри на крак од улицата со што конечно ќе се реши проблемот со преполнетите септички јами, велат од општина Ѓорче Петров.

Должината на канализационата мрежа изнесува 560 метри ,а градежните работи ги изведува „Енергомонт“

Сретствата за изградба на канализациската мрежа се обезбедени од буџетот на општината Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести