четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Интер е следната дестинација на проблематичниот Освалдо

inter destinacija osvaldo

Поврзани вести

Парите кои италијанскиот калчо гигант Интер треба да ги заработи од продажбата на колумбискиот интернационалец Фреди Гуарин веднаш ќе бидат понудени за услугите на италијанскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Даниел Пабло Освалдо.

Челниците на Саутемптон сакаат под итно да се ослободат од услугите на проблематичниот напаѓач кој пак пред неколку дена физички се пресметка со еден свои соиграчи и поради таквиот скандал на Освалдо му беше наредено во следните две недели да тренира со малдинскиот тим.

Англискиот премиерлигаш ќе успее во намерата да се ослободи од услугите на репрезентативецот на Италија, а Интер ќе успее во намерата да ангажира нов напаѓач, само доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од 10 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести