петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Интер го продава, а Гуарин сака да остане во Милано

Гуарин демантира дека разговарал со Жозе Мурињо околу можен трансфер во Челзи, вели сака да остане на „Џузепе Меаца“

guarin

Последни вести

Стандардниот првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Интер, Фреди Гуарин, потврди дека е точна информацијата дека неговиот агент моментално преговара со раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи, но истовремено ја демантираше шпекулацијата дека веќе остварил контакт со менаџерот на “сините”, Жозе Мурињо.

“Не е точно дека сум имал телефонски разговор со менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо. Јас не се мешам во работата на мојот агент. Јас само се надевам дека раководните лица на Интер ќе ја забележат мојата желба, ќе сфатат дека сакам да останам на “Џузепе Меаца”. Сепак, не можам да демантирам дека нема никакви преговори со челниците на Челзи, но јас сум целосно фокусиран на Интер”, изјави Гуарин.

Најавениот трансфер ќе биде реализиран само доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од 15 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести