петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Интер му подари голем бод на Ливорно

inter podari bod livorno

Поврзани вести

Уште еден кикс, но сега на гостувањето во Ливорно, запишаа фудбалерите на Интер кои иако имаа предност од два гола, на крајот мораа да се задоволат со само еден освоен бод.

Со головите на Хернанес и Паласио, Интер имаше одлична позитива на крајот од првото полувреме, во вторите 45 минути, прво Паулињо за затресе мрежата на Хандановиќ, а потоа, во листата на стрелци се запиша и Еменгара.

„Не знам до кого ќе се повторуваат овие ситуации. Ова ни се случува цела сезона, секогаш кога играме добро, кога имаме одлична предност на крајот освојуваме само еден бод. Грешката е кај нас, мислевме дека се е готово, дека ќе славиме на ова тешко гостување”, изјави по натпреварот предводникот на „нероазурите”, Валтер Маѕари.

Со погодокот на легендарниот капитен, Антонио Ди Натале, фудбалерите на Удинезе забележа минимален триумф во првенствената пресметка против екипата на Катанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести