сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Интересни фотографии за виткањето на Ајфон 6

125911bendgate (3)

Последни вести

На социјалните мрежи се појававија интересни фотографии инспирирани од виткањето на новиот модел на Ајфон.

Веќе е дадено име на оваа афера – #Bendgate. Apple сеуште не излегува со официјални коментари, освен дека засега само десетина корисници пријавиле ваков проблем со нивните телефони.

125908bendgate (2)

125905bendgate (1)

125915bendgate (4)

125923bendgate (5)

125937bendgate (9)

125951bendgate (14)

130000bendgate (17)

130003bendgate (18)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести