вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Интересни натпревари во Лигата на шампионите – најинтересно во Рим

champions

Поврзани вести

Вечерва се играат првите осум натпревари од третото коло во Лигата на шампионите.

Се очекува најинтересно да биде во Рим, каде Рома ќе го пречека Баерн Минхен. Натпреварот ќе биде осиромашен поради отсуството на неколкумина фудбалери во двата табора, но сепак и во двата тима има и повеќе од доволно квалитет кој пак гарантира интересна и возбудлива средба. Во тимот на Рома ќе недостасуваат Стротман, Кастан и Кеита, додека Баерн во Рим допатува без Хави Мартинез, Бадштубер, Реина, Швајнштајгер и Тиаго, а Ноер е неизвесен откако заработил мала повреда на еден од тренинзите пред натпреварот.

Натпреварите започнуваат во 20 часот и 45 минути, со исклучок на натпреварот во Москва, кој започнува од 18:00.

ГРУПА Е:

Цска Москва – Манчестер Сити (18:00 часот)
Рома – Баерн М.

ГРУПА Ф:

АПОЕЛ – ПСЖ
Барселона – Ајакс

ГРУПА Г:

Челси – Марибор
Шалке 04 – Спортинг Лисабон

ГРУПА Х:

БАТЕ Борисов – Шахтјор Доњецк
Порто – Атлетик Билбао

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести