недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Интересни тетоважи

Причината поради која повеќето луѓе се тетовираат, бидејќи тоа им е еден од начините да се изразат себе си.

0000072223-middle

Последни вести

Причината поради која повеќето луѓе се тетовираат е бидејќи тоа им е еден од начините да се изразат себе си. Некои од нив преку тетоважите пробуваат да ги изразат своите чувства. Во денешно време, чести се и двојните тетоважи, односно тетоважи кои со спојување даваат одредена целина. Најчесто тие се романтични и љубовни.

На фотографиите ќе видите и тетоважи кои доколку човекот не застане правилно немаат никаква смисла.

0000072219-middle

0000072222-middle

0000072224-middle

0000072225-middle

0000072228-middle

0000072229-middle

0000072227-middle

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести