петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Интернационален совет на реномирани директори денеска во Влада

На средбата ќе присуствува и Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски.

vlada

Поврзани вести

Интернационален совет на реномирани директори денеска ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

На средбата ќе присуствува и Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски.

Советот го организира Кабинетот на министерот за странски инвестиции Бил Павлески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести