вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Интернет курсеви за земјоделско претприемништво

Курсевите се спроведуваат во рамките на проектот АГРО-СТАРТ (Транснационална мрежа за поддршка на мали и средни претпријатија во сточарското и растителното производство) чија цел е преку иновативни прстапи да го поттикне развојот на земјоделското претприемништво.

internetcourse

Последни вести

Федерацијата на фармери на Република Македонија (ФФРМ) денеска во Струмица организира работилница за имплементација на курсеви за земјоделско претприемништво преку Интернет.

Курсевите се спроведуваат во рамките на проектот АГРО-СТАРТ (Транснационална мрежа за поддршка на мали и средни претпријатија во сточарското и растителното производство) чија цел е преку иновативни прстапи да го поттикне развојот на земјоделското претприемништво.

ФФРМ е една од 12 организации кои се дел од проектот АГРО-СТАРТ што се спроведува во Македонија, Бугарија, Албанија, Романија, Грција, Словенија и Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести