четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Интерпол се вклучи во потрагата по Дениса

denisaaaa

Последни вести

Интерпол се вклучи во потрагата по дваесет и тригодишната Дениса Маркоска од Прилеп, која мистериозно исчезна од брод за крстарење во близина на Крит.

Таа исчезна на 12. септември во морето меѓу Карпатос и Крит.

Сите што имаат некакви податоци за неа, се замолуваат да ја контактираат локалната полиција или директно Генералниот секретаријат на Интерпол.

Истрагата за тоа што се случило со прилепчанката која две години работела на бродот за крстарење се уште трае, а семејството се надева на некакви податоци кои можат да ја расветлат нејзината судбина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести