четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Инзаги ветува успеси

filipo-500

Последни вести

Тренерот на Милан, Филипо Инзаги, беше презадоволен со освојувањето на традиционалниот Тим трофеј и го пофали клубот и фудбалерите.

Турнирот го заслужи Милан, кој со 1:0 славеше против шампионот на Италија, Јувентус, додека во дуелот против Сасуоло победи со 2:0.

„Среќен и презадоволен сум од фудбалерите, ги реализираа обврските. Бевме одлични против Јувентус и можевме и да славиме и поубедливо“, вели Инзаги.

„Добро е што тимот квалитативно се подобрува со натпреварите и ќе може да понуди одлични фудбалски претстави“, додава Италијанецот.

За најдобар фудбалер на турнирот беше прогласен Кеисуке Хонда од Јапонија, кој што го што го постигна и погодокот во дуелот со тимот на Старата дама.

Во првата рунда од домашното фудбалско првенство Милан ќе настапи против Лацио.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести