петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ирачки пилоти по грешка им помогнале на џихадистите

piloti

Последни вести

Воени пилоти од Ирак фрлиле муниција и пакети со храна на џихадистите од „Исламска држава“, откако по грешка ги зеле за своите војници.

Неколку пилоти фрлиле вода, пакети со храна и муниција над реон, контролиран од џихадистите.

– Нашите пилоти немаат доволно искуство и на тој начин ние „помонавме“ на борците. Станува збор за млади пилоти, кои штотуку стапија на служба, додал тој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести