сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ирачката армија го ослободи Рамади од џихадистите

Борците на групата Исламска држава (ИД) вчера се повлекоа од административниот комплекс во центарот на Рамади, со што ирачките владини сили воспоставија целосна контрола врз градот.

Ирачката армија го ослободи Рамади од џихадистите

Ирачката армија го ослободи Рамади од џихадистите

Последни вести

Ирачката армија денеска соопшти дека нејзините сили целосно го ослободиле градот Рамади и дека над владините згради веќе е истакнато знамето на Ирак, јавуваат западни медиуми.

Борците на групата Исламска држава (ИД) вчера се повлекоа од административниот комплекс во центарот на Рамади, со што ирачките владини сили воспоставија целосна контрола врз градот.

рамади

Сите борци на ИД се повлекоа. Повеќе нема отпор, изјави синоќа претставник на ирачката армија.

рамади1

Најчитани вести