петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Иран забележува напредок на преговорите во Женева

abas arkaci

Последни вести

Иранскиот заменик-министер за надворешни работи Абас Аракчи истакна дека постои напредок во преговорите на експертско ниво меѓу Иран и „шесторката“ меѓународни посредници, пренесе „АФП“.

„Преговорите продолжија и во текот на ноќта. Земјите успеаа да постигнат напредок во голем број прашања, но да се дефинираат резултати уште е рано“, изјави Аракчи, додавајќи дека во блиско време преговорите можат да продолжат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести