петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Иранец избоде полицаец со нож во Белград (ВИДЕО)

Разбојникот бил уапсен а и нему му е укажана лекарска помош, бидејќи и тој имал полесни повреди.

Иранец избоде полицаец со нож во Белград

Иранец избоде полицаец со нож во Белград

Последни вести

Калифа Софи мигрант од Ирак со нож му се заканувал а потоа му нанел повреди на полицаецот Слободан Арсиќ (27).

Инцидентот се случил сред бел ден, околу 15 часот, кога најпрвин Иранецот му се заканил дека ќе му го украде мобилниот телефон на Иван Митровиќ. Напаѓачот потоа се обидел да побегне, но во близина се нашол полицаецот во цивилна облека и решил да реагира.

Арсиќ се здобил со полесни телесни повреди и веднаш бил пренесен во Ургентниот центар.

Разбојникот бил уапсен а и нему му е укажана лекарска помош, бидејќи и тој имал полесни повреди.

Најчитани вести