Крими хроника

Исчезна 21-годишна девојка

Исчезна 21-годишна девојка

Исчезна 21-годишна скопјанка. Настанот во текот на вчерашниот ден во полиција го пријавил таткото на девојката.

Како што информира МВР, во полициската станица Гази Баба И.Б.(47) пријавил дека во петокот од домот во непознат правец се одалечила неговата ќерка Љ.Б.(21).

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.