четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Исчезна 16-годишно девојче од Јагуновце

Двајца исчезнати во Скопје за 24 часа

Поврзани вести

Исчезна 16-годишно девојче од Јагуновце. Случајот, како што информира МВР, во полициската станица во Јагуновце го пријавил таткото на девојчето, 49 – годишниот М.Б.

Тој рекол дека истиот ден околу 17,00 часот неговата 16 годишна ќерка излегла да си оди дома од село Желино каде била на гости, по што и се губи секаква трага.

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на лицето.

 

Најчитани вести