вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Исчезна индонезиски авион со 54 патници во регионот на Папуа Нова Гвинеја

Во него се наоѓале 44 возрасни патници, пет деца меѓу кои и бебиња и пет членови на екипажот.

Исчезна индонезиски авион со 54 патници во регионот на Папуа

Исчезна индонезиски авион со 54 патници во регионот на Папуа

Поврзани вести

Авион на една индонезиска компанија со 54 патници исчезна во регионот на Папуа Нова Гвинеја.

Шефот на индонезиската национална управа за потраги и спасување за Ројтерс потврдил дека контактот со авионот е изгубен.

На Твитер се наведува дека авионот кој летал на домашна линија, е на компанијата „Тригана“ и во него се наоѓале 44 возрасни патници, пет деца меѓу кои и бебиња и пет членови на екипажот.

Во авионот се наоѓале  44 возрасни патници, пет деца и пет членови на екипажот.

Во авионот се наоѓале 44 возрасни патници, пет деца и пет членови на екипажот.

 

Најчитани вести