недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Исчезна млада жена од Струга (ФОТО)

полиција

Последни вести

Се молат сите граѓани да помогнат со било каква информација. Девојката има 30 години, црна коса. Последно е забележана спроти Рамстор после пазарот во Струга на ден 16.10.2016 во околу 8:20 часот наутро

isceznata-zena

На 17.10.2016 година во 08.40 часот во ПС Струга, К.В. (30) од Струга пријавил дека на 16.10.2016 година околу 08.00 часот, неговата сопруга А.М.К. (30) отишла на работа во нејзиниот салон и кога по час и половина ја побарал, истата не се јавувала на мобилниот телефон. Пријавителот отишол во салонот, но не ја нашол. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, се наведува во полицискиот билтен.

Најчитани вести