четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Исчезна швајцарски борбен авион во Алпите

Судбината на пилотот засега останува нејасна, се наведува во сооопштението, пренесено од американските медиуми.

авион

Последни вести

Швајцарски борбен авион во саботата попладне исчезна во алпскиот централен дел на земјата, соопшти денеска швајцарското Министерство за одбрана.

Судбината на пилотот засега останува нејасна, се наведува во сооопштението, пренесено од американските медиуми.

Во тек е потрага по авионот од типот Ф/А-18Ц, што исчезна источно од градот Интерлакен.

Најчитани вести