Македонија,Крими хроника

Исчезна жена од Кичево

Исчезна жена од Кичево

Исчезна 44-годишната Валентина Дамјановска од Кичево. Од неа нема ниту трага ниту глас веќе три дена.

Таа последен пат излегла од дома пред два дена и на себе носела темносина јакна, црни чевли, фармерки и црна чанта..

Семејството апелира доколку некој ја види да пријави во полиција, или да се јави на бројот 045/521-041 и 078/357-532.