Крими хроника

Исчезнаа две девојчиња од Скопје и од Куманово

Исчезнаа две девојчиња од Скопје и од Куманово
Исчезнаа две девојчиња од Скопје и од Куманово

Во полициската станица Куманово вчера 55-годишната С.Н. пријавила дека на 18 јуни годинава од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 16-годишна ќерка.

Во полициската станица Кисела Вода, пак, Д.С (53) пријавил дека дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна ќерка.

МВР известува дека се преземаат мерки за пронаоѓање на исчезнатите девојчиња.