понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Исчезнаа две девојки и едно момче

Три лице се водат за исчезнати откако им се загубила трагата вчера и завчера, соопшти полицијата. 

полиција1

Поврзани вести

Во понеделникот околу 07.30 часот од својот дом во непознат правец се одалечило седумнаесетгодишно девојче од селото Пиперово, Струмичко.

Вчера во 15 часот во Полициската станица „Чаир“, М.И. (49) од Скопје пријавил дека на 05 април околу 23.00 часот од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот син И.И. (20).

Во 21.30 часот во станицата во Битола, К.Н. (51) од Битола пријавил дека истиот ден околу 11 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка М.Н. (25).

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести