недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Исчезнаа две 17-годишни скопјанки

полиција

Последни вести

Две 17-годишни девојки од Скопје исчезнале вчера, извести скопската полиција. Социјален работник од домот „25 Мај“ пријавил дека исчезнала штитеничка на возраст од 17 години.

Татко, пак,  во полициска станица пријавил дека во непознат правец се оддалечила неговата малолетна ќерка на 17 годишна возраст. Од полицијата пак велат дека започната е истрага за двата случаи.

Најчитани вести