сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Исчезнаа велешанец и скопјанец

полиција

Поврзани вести

На 21.05.2016 година во ПС-Велес, Т.К.(47) од Велес пријавила дека на 19.05.2016 година од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот брат В.К.(45). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 21.05.2016 година во ПС-Гази Баба, Д.С.(60) од Скопје пријавил дека на 04.05.2016 година од домот во непознат правец се оддалечил неговиот син В.С.(35). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести