вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Исчезнат Mакедонец во Австралија

081348-2c538324-f1f2-11e3-9672-f243dbcbefb3

Последни вести

Австралиското издание на „Дејли Телеграф“ објави информација за исчезнат македонски емигрант, во областа Бенкстоун (Bansktown), Сиднеј, Австралија.

Станува збор за 28- годишниот Николче Велјановски, по кого се трага од вчера. Тој последен пат бил виден на локацијата Алума, Јагуна (Alluma, Yagoona). Австралиската полиција била алармирана вчера околу 11.00 часот претпладне при што веднаш започнала со потрага.

Г-дин Велјановски е опишан со кавкаски изглед, со црвена коса и сини очи.

„Дејли Телеграф“ обајви повик за помош во потрагата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести