вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Исчезната скопјанка најдена мртва на автопатот Скопје – Тетово

Исчезната скопјанка најдена мртва на автопатот Скопје - Тетово. Вчера околу 12. 00 часот во полициската станица во Сарај, А.Ј. пријавил дека на околу 100 метри од автопатот Скопје - Тетово, забележал починато женско лице.

stop-police500

Поврзани вести

Исчезната скопјанка најдена мртва на автопатот Скопје  – Тетово. Вчера околу 12. 00 часот во полициската станица во Сарај, А.Ј. пријавил дека на околу 100 метри од автопатот Скопје – Тетово, забележал починато женско лице.

Телото по наредба на Јавен Обвинител е предадено за одбукција.

Денеска, како што информираат од МВР, било извршено идентификување при што било утврдено дека се работи за М.С.(71) од Скопје пријавена за исчезната на 27.11.2015 година во полициската станица во Карпош.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

Најчитани вести