четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 42

Исчезнати девојка и две момчиња

missinggg

Поврзани вести

Во текот на вчерашниот ден за исчезнати биле пријавени три млади лица.

Во првиот случај во ПО Велушина-СВР Битола, пријавено е дека на 22 јули околу 09.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила Р.А. (27) од с.Велушина.

Во 11.30 часот во ПС Чаир, пак, Т.С. (52) од Скопје пријавил дека на 23 јули околу 19.00 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син Ј.С. (19).

Истиот ден во ПС Тетово, И.Б. (41) од с.Стримница, тетовско, пријавил дека на 23 јули околу 22.00 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син В.Б. (21).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести