понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Исчезна 13 годишно момче

missinggg

Поврзани вести

Во текот на вчерашниот ден околу 13 часот во Полициската станица во Чаир, социјален работник во домот за деца без родители „25-ти Мај“ пријавил дека едно дете изчезнало.

Тој посочил дека на 03.01.2015 година околу 13,00 часот од Домот во непознат правец се оддалечило 13 годишно лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести