четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исчезна 17 годи-но девојче од Шведска во Демир Капија

demirk11408537665_thumb_medium490_0

Последни вести

На 16-ти овој месец во полициската станица Неготино за исчезната била пријавена 17 годишната Ј.В.П. која е со постојано живеалиште во Шведска.

Имено девојчето со нејзината мајка било на одмор во Македонија и поради тоа што многу и се допаднала земјата не сака да се врати во Шведска.

Жителите на Демир Капија велат дека исчезнувањето на девојчето е најверојатно детска непромислена шега.

Тие раскажаа дека деновиве мајката и ќерката требало да се вратат назад во Шведска и се надеваат дека полицијата ги знае информациите каде би можело да биде побегната малолетна девојка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести