Македонија,Крими хроника

Исчезна 22 годишна девојка од Чаир

Исчезна 22 годишна девојка од Чаир

На 13.08.2014 година во 16,00 часот во ПС-Чаир, З.С.(43) од Скопје пријавила дека на 11.08.2014 година околу 20,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка С.С.(22).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.