Македонија

Исчезна 29 годишна девојка од битолско

Исчезна 29 годишна девојка од битолско

Исчезна 29-годишната Јетмира Асановска од село Братиндол. Последен пат е видена во вторникот, 10 јуни, во 19 часот кај бензинската пумпа Макпетрол кај Довлеџик, а се движела кон градот.

Носела розова маица, фармерки и кратки зелени гумени чизми, а косата и била фатена во реп.

Семејството апелира до сите оние кои ја виделе досега, ќе ја забележат во иднина или пак за било какви други информации поврзани со Јетмира да се јават на телефоните 070/449-089 и 075/715-449.