Македонија

Исчезна девојка од Љуботен

Исчезна девојка од Љуботен

Вистински хорор доживува семејство од Љуботен.

Според податоците на полицијата, вчера во 17: 30 часот во полициската станица во Чаир се јавил 28-годишниот С.З. од Љуботен.

Тој пријавил дека од засега непознати причини од дома во непознат правец се оддалечила неговата 22-годишна сестра С.С.

Полицијата трага по младата девојка.