Македонија,Крими хроника

Исчезна девојка од скопско Катланово

Исчезна девојка од скопско Катланово

Дваесет и тригодишната С.С. од Катланово вчера била пријавена за исчезната.

Нејзиниот татко Ќ.С.(45) вчера пријавил дека таа на 20.01.2015 година во 07,00 часот од дома се оддалечила во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.