Македонија,Крими хроника

Исчезна девојка во Пробиштип

Исчезна девојка во Пробиштип

Дваесет и седумгодишна девојка од Штип вчера била пријавена како исчезната.

Н.З.(25) од Штип пријавила дека нејзината сестра Е.М.(27) од Штип, а со место на живеење во Пробиштип излегла од својот дом со изговор дека ќе оди на работа и до моментот на пријавување не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.