Македонија,Крими хроника

Исчезна малолетна штитеничка од домот „25-ти Мај“

Исчезна малолетна штитеничка од домот „25-ти Мај“

Малолетно девојче од домот “25-ти Мај“ исчезнало пред два дена.

Полицијата соопшти дека пред два дена, во полициската станица во Чаир, социјален работник од Домот „24-ти Мај“ пријавил дека од Домот во непознат правец се оддалечила 11 –годишната С.К., штитеничка на Домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.