петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Исчезна малолетна штитеничка од домот „25-ти Мај“

Девојче избегало од Домот „25-ти Мај“.

mvr

Поврзани вести

Малолетно девојче од домот “25-ти Мај“ исчезнало пред два дена.

Полицијата соопшти дека пред два дена, во полициската станица во Чаир, социјален работник од Домот „24-ти Мај“ пријавил дека од Домот во непознат правец се оддалечила 11 –годишната С.К., штитеничка на Домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести