Македонија,Крими хроника

Исчезна малолетничка од Гевгелија

Исчезна малолетничка од Гевгелија

Малолетно девојче од Гевгелија завчера е пријавено како исчезнато.

Шестнаесетгодишната В.П. се оддалечила од својот дом во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.