Македонија,Крими хроника

Исчезна малолетничка од гостиварско

Исчезна малолетничка од гостиварско

Четириесет и петгодишниот Л.А. од село Бањица, гостиварско вчера во полиција пријавил дека исченала неговата петнаесетгодишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.