Македонија,Крими хроника

Исчезна малолетник на Бит Пазар

Исчезна малолетник на Бит Пазар

Вчера во 2 часот по полноќ во Полициската станица Бит Пазар, А.С.(45) од Скопје пријавил дека претходниот ден во 19 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син А.А.(17), соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму се додава дека се преземаат мерки за негово пронаоѓање.