петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исчезна пензионер од Пробиштип, боледува од депресија

jsdhfkgdsklgjla

Поврзани вести

Шеесет и седумгодишниот пензионер, Ѓорѓи Јованов од Пробиштип деновиве исчезнал.

Последен пат Ѓорѓи е виден на 4-ти мај во пробиштипската населба Калниште. Бил облечен во тегетни тренерки, тегетна блуза, тегетен џемпер, кремасто палто, бели патики и бело капче.

Ѓорѓи боледува од “Депресија манија”.

Семејството упати апел до граѓаните доколку го забележат Јованов да пријават во најблиската полициска станица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести