четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Исчезна пензионер од Велес, ако имате информација пријавете

penzioner-500

Последни вести

Исчезна шеесет и четири годишниот пензионер Киро Кимов од Велес. Роднините бараат помош од граѓаните доколку го забележат лицето на фотографијата да пријават во најблиската полициска станица или на телефонскиот број 192.

Последен пат Кимов бил виден на 21 септември, годинава, во близина на домот во Велес.Тој на себе носел кафеава блуза со кратки ракави, фармерки и бели патики.Од тогаш му се губи трагата.

Исчезнувањето на велешанецот го потврдија и од полициската станица во Велес од каде соопштија дека превземаат мерки за пронаоѓање на исчезнатото лице.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести