недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исчезна петнаесетгодишна штитеничка на домот „25-ти Мај“

dom-za-deca-bez-roditeli

Последни вести

На 01.08.2014 година во ПС-Чаир, од страна на социјален работник во Дом „25-ти Мај“, било пријавено дека на 31.07.2014 година во непознат правец се оддалечила петнаесет годишна штитеничка на домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на истата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести