недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Исчезна уште еден малезиски авион

air-asia500

Последни вести

Уште еден малезиски авион изчезна рано утрово над островот Белитунг на истокот од Индонезија. Во него имало 156 граѓани на Индонезија, тројца Јужнокорејци, еден Французин, еден граѓани на Малезија и еден на Сингапур.

Во тек е голема потрага по авионот. Целиот свет се моли за судбината на 162 луѓе од авионот Ербас 320, на малезиската компанија Air Asia.

Најчитани вести