петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Исчезна уште една малолетничка од Скопје

policija

Последни вести

Триесет и петгодишниот С.Ѓ. од Скопје вчера во полициската станица Аеродром пријавил дека во текот на вчерашниот ден околу 13 часот, неговата 14-годишна ќерка излегла од дома по што и се губи секаква трага и глас.

Неофицијално, малолетничката и претходно била пријавувана за исчезната, односно заминувала, а потоа по одреден период се враќала во својот дом.

Полицијата трага по малолетничката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести