сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Исчезна велешанецот Киро Кимов

kiroooo

Последни вести

Шеесет и четиригодишниот Киро Кимов од Велес минатата недела е пријавен како исчезнат од страна на роднини. Тој последен пат бил виден на 21. Септември како од Мегдан заминал кон домот кој се наоѓа на улицата „Климент Охридски“. Од тогаш до денеска му се губи трагата.

-Роднини пријавија во полициска станица и се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето, рече портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска.

Кимов бил пензионер кој имал земја во близина на месноста Бојаџиева чешма, кај Велес што ја обработувал и таму живеел. Во градот доаѓал за да го надгледува братот,кој единствено го имал од потесното семејство, го снабдувал со храна по што повторно заминувал во поле.

Роднините бараат помош од граѓаните доколку го видат Кимов да пријават во најблиската полициска станица или на телефонскиот број 192. Исчезнатиот маж кога последен пат бил виден на себе носел кафеава мајца со кратки ракави, фармерки и бели патики.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести