четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Исчезна за 60 секунди: Одрон „проголта“ имот стар 300 години

Одронот уништи имот стар три века

odron imot

Поврзани вести

Четири илјади кубни метри карпи се одрониле и уништиле се’ што им дошло на пат кон подножјето на брдо во местото Трамин во северниот дел на Италија.

Еден поголем одрон во целост срушил штала на имот стар 300 години, за да запре десетина метри подолу.

Сопственикот на имотот рекол дека одронот предизвикал милионска штета. Во целиот хаос за среќа никој не бил повреден.

Целото семејство по одронот било евакуирано, а геолозите веруваат дека на подрачјето му се закануваат нови одрони.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести