петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Исчезнаа две лица од Скопје и Струга

index

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден, полицијата два при добила пријава за исчезнување на две лице. Во првиот случај, лицето С.С. од Скопје во полициската станица Бит Пазар, пријавил дека на 16.04.2015 година околу 10.00 часот од дома во непознат правец се оддалечило лицето Н.С.(45).

Слична пријава била поднесена и во ПС- Струга, кога лицето А.С.(38) од с.Корошишта, струшко, пријавил дека на 17.04.2015 година во 06.30 часот, од непознати причини од дома се оддалечила неговата малолетна ќерка.

И во двата случаи, полицијата превзема мерки за пронаоѓање на исчезнатите.

 

Најчитани вести