Македонија,Крими хроника

Исчезнала 38. годишна жена од Глумово

Исчезнала 38. годишна жена од Глумово

На 12.09.2014 година во 15,10 часот во ПС ОН-Чаир, С.Н.(66)  од с.Буковиќ, скопско пријавила дека на 09.09.2014 година околу 03,30 часот, додека била на гости кај роднини во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка Е.Ф.(38) од с.Глумово.  Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.