петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Исчезнала жена од Чифлик и девојче од Домот „25 Мај“

policija

Последни вести

Педесетиосумгодишен жител на кочанското село Чифлик вчера пријавил дека од дома во непознат правец заминала неговата четири години помлада сопруга.

Вчера во 17.30 часот во полициската станица во Чаир, социјална работничка од Домот за деца без родители  „25-ти Мај“, пријавила дека истиот ден околу 16.30 час од Домот исчезнала 16-годишно девојче.

Полицијата презема мерки да ги пронајде исчезнатите.

Најчитани вести